Nasze szkolenia ze sprzedaży i wyjazdy team building – zdalnie
Show MenuHide Menu

O jakich rzeczach należy pamiętać przy szukaniu swojej pierwszej pracy.

25 października 2016


O tym, jak będzie się rozwijała czyjaś kariera zawodowa w dużym stopiu uzależnione będzie od tego, do jakiej firmy trafi po skończeniu nauki. Dlatego też zanim się podejmie ostateczna decyzję warto się dobrze zastanowić, czy aby tam na pewno będzie miejsce, o którym się będzie marzyło. Oczywiście nie za każdym razem wybór będzie możliwy, ale czasami warto nieco dłużej poszukać niż narzekać później na decyzję, którą się podjęło.

Przede wszystkim należy zaznajomić się z daną firmą, sprawdzić jaką mam na rynku pozycję i to, co udało jej się do tej pory osiągnąć. Trzeba zorientować się również, jak sprawdza się jako pracodawca i jakie są w niej warunki pracy. W tym przypadku bardzo dobrym źródłem informacji tego typu w pierwszej kolejności będą przeszli i obecni pracownicy, którzy będą mogli mnóstwo ciekawych rzeczy powiedzieć o miejscu, w którym pracują.

Oczywiście podstawowym aspektem podczas wyboru pierwszego pracodawcy są pieniądze, i raczej długo nie zmieni się nic w tym zakresie. Wiadomo, że zaczynając zarobkową pracę początkowo pułap pensji może być dość niski, ale najlepiej się związać z firmą, jaka będzie dawać ciekawe możliwości.

Lecz w ostatnim czasie rosnąca ilość osób przy podjęciu decyzji bierze także pod uwagę pozapłacowe czynniki. I wielu sytuacjach to te dodatki właśnie stanowią istotny argument w zachęceniu odpowiednich chętnych. Z tego też powodu podczas negocjacji należy dowiedzieć się, co dana firma może zaproponować, a przede wszystkim dobrze się zastanowić, które będą ważne i istotne.

O ile zaczynając karierę zawodową pierwsze lata to nauka i zdobywanie nowej wiedzy, to później wiele osób może się zatrzymać w miejscu ze swoim rozwojem. Tak więc warto przy składaniu swojego CV zorientować się, jakie i w tej kwestii będą możliwości, czy wybrana firma zapewnia jakieś szkolenia dopasowane do potrzeb i oczekiwań konkretnego pracownika.

Na zakończenie trzeba też wspomnieć trzeba także wspomnieć o atmosferze oraz klimacie które będą panować w nowym miejscu pracy. Przecież spędza się w niej blisko jedną trzecią życia, tak więc bardzo dobrze by było, żeby ten czas nie stał się przykrym i niewdzięcznym obowiązkiem. Tak więc i o ten aspekt powinno się dowiedzieć, jeżeli szukać się będzie swojego pierwszego zatrudnienia.