Nasze szkolenia ze sprzedaży i wyjazdy team building – zdalnie
Show MenuHide Menu

Po Po ukończeniu jakich studiów jest najwięcej szans na otrzymanie ciekawej pracy.

10 lipca 2016


Każda bez wyjątku gospodarka jeżeli chce zachować konkurencyjność powinna dbać o to, żeby posiadać jak najwięcej wykwalifikowanych pracowników. Właśnie przez to bez problemów oni nadążą za technologicznym postępem, a w niejednym przypadku wziąć również udział w tworzeniu go. Z tego też powodu ważne jest danie młodym osobom możliwości nauczenia się ciekawych, dających duże możliwości zawodów.

Z drugiej strony osoby młode, wybierające przyszły zawód uwzględnić powinny przy tym kilka dość ważnych rzeczy. Po pierwsze niezwykle istotne są indywidualne predyspozycje i zainteresowania, ale nie mniejsze znaczenie przy decyzji powinny mieć oczekiwania oraz trendy na rynku pracy. Tylko odpowiedzialnie dokonany wybór da możliwość uchronienia się przed brakiem pracy, a równocześnie da możliwość znalezienia dobrego zawodu.

Na dzień dzisiejszy bardzo pożądanymi branżami, w jakich nie powinno być żadnych problemów ze znalezieniem dobrze płatnej pracy, są marketing, informatyka i finanse. W każdej z nich zapotrzebowanie na dobrze wyszkoloną kadrę cały czas utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie, i nie widać żadnych podstaw, żeby w najbliższych latach coś się zmieniło.

Z całą pewnością bardzo dobrym wyborem mogą być informatyczne studia, w branży IT od pewnego czasu bowiem mamy do czynienia z rynkiem pracownika. Już aktualnie szacuje się, że w polskich firmach będzie brakować kilkadziesiąt tysięcy specjalistów, a ilość nieobsadzonych, wolnych stanowisk rośnie w szybkim tempie.

Tak gwałtowny rozwój zaawansowanych technologii i informatyzacja każdego obszaru życia powodują aktualnie bardzo duże zapotrzebowanie na dobrych specjalistów. Dlatego też młode osoby, które szukają sposobu na życie mogą wybrać studia w tym właśnie kierunku. Jeśli tylko będą mieli chęci, żeby się dużo uczyć i cały czas się rozwijać, to z pewnością bez żadnego problemu powinni dać sobie radę na pracowniczym rynku.

Oprócz informatyki w sporej ilości innych branż jest również duży popyt na doświadczonych pracowników. Poza już wspominanymi finansami oraz marketingiem na brak odpowiednich kandydatów na wolne stanowiska narzeka także motoryzacja czy też usługi budowlane. Jeśli ktoś ma w tym kierunku zainteresowania, to studia o takim charakterze również warto polecić.